на головну

Посівна та карантин – час впроваджувати IT-рішення

Сьогодні, коли світ охопила пандемія, в нашій країні карантин, а посівна вже почалась, перед агробізнесом виникли нові виклики. Ні для кого не секрет, що маржинальність агробізнесу знижується з року в рік і якщо компанія хоче залишитись на ринку та продовжити розвиватись, необхідно максимально ефективно управляти земельним банком, виробничими процесами, парком сільськогосподарської техніки, ТМЦ, персоналом та собівартістю продукції. А найголовніше, робити всю управлінську роботу онлайн за допомогою сучасного програмного забезпечення, а особливо зараз, коли надважливо мінімізувати контакти між працівниками та максимально швидко реагувати на ризики.

Вирішити ці задачі неможливо без якісного планування, обліку та аналізу всього ланцюга виробничих процесів з використанням сучасних IT-рішень, які максимально оцифровують бізнес-процеси, дають мобільність та оперативність. А в умовах карантину можливість планувати наряди та завдання, закривати факт їх виконання, передавати необхідні дані до бухгалтерії та виконувати інші задачі в мобільному додатку, замість очного контакту працівників є неоціненною, адже може врятувати людські життя.

Наша компанія запрошує агробізнес долучатися до використання сучасних IT-рішень та хоче поділитися своєю історією.

В зв'язку з тим, що представлені на ринку IT-рішення вирішували задачі агробізнесу частково, в 2017 році топ менеджментом агропромислового холдингу «Астарта-Київ» - Віктором Іванчиком та Віктором Гладким було прийнято рішення створити програмний продукт – екосистему, яка б забезпечила всі потреби компанії, в першу чергу в галузі рослинництва - сировинній та кормовій базі для інших напрямів бізнесу.

Для досягнення мети та поставлених цілей, була створена власна inHouse-компанія AgriChain з крос-функціональною командою експертів. Під час розробки були консолідовані ідеї та багаторічний досвід як власних фахівців, які є експертами в галузі, так і інших учасників ринку.

Така синергія знань та досвіду втілилась в IT-рішеннях, на створення яких пішло два роки, а вдосконалення ще триває. Розробка трансформувалася в єдиний інформаційний портал з управління агробізнесом, що складається з декількох модулів.

image
Багатомодульна платформа об'єднала IT-рішення, які оптимізують роботу ключових напрямів діяльності підприємства: управління земельним банком, виробництвом, моніторингом посівів, складом, закупівлями та поставками, технікою та ремонтами, логістикою ТМЦ та готової продукції.
AgriChain – це не просто бізнес-проект, це соціальна місія. «Астарта-Київ» - публічна європейська компанія, сформована місія якої - побудувати сильну Україну та зміцнити довіру до неї у світі, розкриваючи і примножуючи потенціал української землі та людей. Таким чином, агрохолдингу важливо поділитися своїми напрацюваннями з учасниками ринку, зробивши галузь максимально ефективною.

Продукти AgriChain, які впроваджені та працюють в компанії, вже довели свою економічну ефективність.

Наприклад, модуль AgriChain Land вже працює на 250 тис. га. За допомогою даного IT-рішення відбувається управління всією площею земельного банку агропромислового холдингу "Астарта-Київ".

Завдяки продукту було виявлено ряд проблем — недообробіток, переобробіток та технічні втрати. В результаті першого року використання був отриманий реальний ефект, який підтверджений кількісними та фінансовими показниками, близько 7$ з гектара.

При цьому використання модуля AgriChain Farm - управління виробництвом, який об’єднує роботу всіх служб - агрономічної, інженерної, диспетчерської, складської, бухгалтерської в онлайн режимі з максимальною мобільністю всіх учасників, дозволив досягти прямого економічного ефекту в розмірі 8,1$ на га в перший рік використання на одному з підрозділів холдингу.

Сьогодні, як ніколи раніше, стало питання діджиталізації та цифровізації бізнес-процесів дуже гостро. Оцифровані бізнес-процеси, якими можна керувати 24 на 7 з будь-якої точки країни чи світу – це необхідність! Агробізнесу потрібні ефективні рішення віддаленого контролю та управління.

Пандемія коронавірусу внесла свої коректив в розвиток світового бізнесу та аграріїв України зокрема, тому запрошуємо долучатися до нашої екосистеми та відчути ефективність рішень в найкоротшій перспективі.

Разом ми вистоїмо і не перед такими викликами!
2