на головну

AgriChain представила новий функціонал: бенчмаркінг полів на основі оцінки індексу NDVI

AgriChain представила новий реліз функціоналу – бенчмаркінг полів на основі оцінки індексу NDVI залежно від культур та періоду вегетації.

Не так важлива інформація, як її інтерпретація, особливо, якщо мова йде про NDVI* знімки, які лише дають уявлення про стан посівів. Проте багато питань залишає оцінка отриманих даних, яка, зазвичай, відбувається «на око» чи то «плюс-мінус».

Компанія AgriChain представляє ринку реліз нового функціоналу в AgriChain Scout та пропонує аналітичний рейтинг полів на основі оцінки NDVI знімків сільськогосподарських культур, який допоможе точніше оцінювати динаміку та поточний стан вегетації рослин, а відповідно вчасно приймати необхідні рішення.

Команда агрономів агропромхолдингу «Астарта-Київ» зі значним досвідом аналізу та обробки NDVI знімків різних культур, більше шести місяців працювала над унікальним проєктом з інтерпретації даних, отриманих на основі даних супутникового моніторингу, а саме NDVI знімках. Вони обробляли інформацію за 5 років, аналізуючи лише періоди зі стандартними умовами вегетації без посух та екстремальних опадів.

Агрономи вибудовували мінімальні, максимальні та стандартні значення для кожного критичного періоду росту та розвитку п’яти культур: кукурудза, соя, соняшник, пшениця озима, цукрові буряки.

Дані значення мають вигляд шкал, які наочно відображають ситуацію на полі у важливий час вегетації для конкретної культури у вигляді наступних індексів NDVI: «дуже високий», «високий», «середній», «задовільний», «низький».

Команда AgriChain розробила не лише шкалу оцінки NDVI знімків, а й підсилила її підсистемою бенчмаркінгу з можливістю постановки завдань агроному щодо глибшого аналізу поля за результатами первинного аналізу на основі індексів IDVI.

Анатолій Ковальчук, менеджер проєктів AgriChain:

«Проаналізована командою агрономів інформація перетворилася на шкали, і тепер в застосунку AgriChain Scout можна переглядати не просто знімок, а так званий паспорт поля: де показується інформація про його індекс NDVI, культуру, сорт чи гібрид, період вегетації. Нововведення дасть можливість автоматично отримувати інформацію про те, наприклад, що 70% поля мають індекс «високий», що є стандартним показником конкретно для досліджуваної культури цього періоду вегетації, а решта – «дуже високий», що вимагає додаткового обстеження на засміченість бур’янами.


Кожна культура має різний період проростання, якщо в соняшнику лише на 15 день після посіву за оптимального температурного режиму можна оцінювати якість та рівномірність сходів, то сходів ріпаку можна дочекатися вже на 6-7 день.

А от для озимої пшениці критичними є періоди «входу культури в зиму» та «відновлення весняної вегетації». І вся ця інформація буде готова для аналізу в оновленому функціоналі застосунку AgriChain Scout».

Вирізання хмар
Ще одне суттєве оновлення - це «вирізання хмар» та «реконструкція поля» на NDVI знімках. Так, спеціалісти AgriChain здатні й на таке. Якщо у момент зйомки частина поля була недоступна для супутника, то система виріже його та підставить шматок із тієї частини знімку, яка була зроблена днями раніше, а програма вже вирахує середньозважений показник вегетації культури.

Оновлення AgriChain Scout ─ це фундаментальний підхід для аналізу ситуації на полі задля оперативного прийняття управлінських рішень в сезон, та з можливістю аналізувати зібрану інформацію в кінці сезону, щоб приймати стратегічно правильні рішення у майбутньому.

*NDVI (Normalized difference vegetation index, Нормалізований вегетаційний індекс) – це числовий показник якості та кількості рослинності на ділянці поля. Він розраховується за супутниковими знімками і залежить від того, як рослини відбивають та поглинають світлові хвилі різної довжини.
1