на головну

AgriChain - прозоре управління земельним банком майбутнього

Відкриття ринку землі – це один з найважливіших періодів в життя нашої неньки України. У когось, величезні сподівання та очікування залучення інвестицій в реальний сектор економіки, у інших, час переживання, чи не нашкодять відкриті двері нашому дому.

IT-компанія AgriChain, що працює у структурі агропромхолдингу Астарта-Київ, розробляє програмні it-рішення для повного оновлення сучасного аграрноговиробництва.

Саме завдяки динамічного розвитку IT-сектору та появі технологічного обладнання у вітчизняних агробізнесменів з’явилася можливість збирати, обробляти та, найголовніше, аналізувати бігдату про власні сільгосподарські структурні підрозділи в оперативному режимі. Як приклад, зараз немає ніяких проблем з моніторингом будь-якого бізнеспроцесінгу, що відбуваються на кожному полі.

Нагальне питання – земельний банк
Пріоритетним завданням, яке Астарта-Київ поставила перед інхаус командою айтишників AgriChain - автоматизація управління земельним банком. Для кожного агрохолдингу – це основа основ, база бізнесу. Менеджмент холдингу та сучасні ринкові умови, потребують чітко структурованої, упорядкованої та візуалізованої інформації по всіх земельних ділянках. Наприклад, в даний час, холдинг орендую земельні площі у восьми областях України, більш ніж у вісімдесяти тисяч земельних власників.

Було прийнято рішення розробити єдиний інформаційний простір у вигляді web-додатка для роботи земслужби. Він мав містити консолідовані картографічні та точні облікові дані про ділянки, поля, договори оренди, пайовиків, виплати, нарахування. Максимально все, що пов’язане із землекористуванням.

Обов`язки розробляти та інтегрувати проджект поклали на крос-функціональну команда галузевих експертів, а саме: земслужбу, юристів, виробничників, аналітиків та розробників софту.

Керівник команди AgriChain Наталія Богачева згадує про цікаві інформаційні «знахідки»: “Ми розробили програмний-модуль AgriChain Land та відразу почали аналізувати консолідовані атрибутивні дані: геометрію ділянок та полів, які формує система. AgriChain Land дозволив виконати повний аудит історичних даних облікової системи, що модерують агрофірми. Він виявив чимало помилок та невідповідностей. Один з прикладів: зясувалось, що іноді ми обробляли не те, що орендували, й орендували те, що не обробляли, адже обміни з іншими учасниками ринку не фіксувались належним чином. Мали чималі технічні втрати орендованої землі».
Наразі, напередодні відкриття ринку землі в Україні, AgriChain Land - впроваджено на всіх підприємствах агропромхолдингу “Астарта-Київ”.
2