на головну

Цифрова трансформація в агросекторі

Гостра конкуренція на світовому ринку сільськогосподарської продукції веде до зниження маржинальності бізнесу виробників. В таких умовах для багатьох агропідприємств підвищення ефективності стає питанням виживання. Важливу роль в цьому відіграють сучасні ІТ-рішення. Нещодавно свою модульну онлайн платформу для управління агробізнесом представила компанія AgriChain.

Варто відзначити, що AgriChain була заснована одним з найбільших агропромхолдингу в Україні - «Астарта-Київ», до складу якого входять вісім цукрових заводів, підприємство з переробки сої та молочні ферми. За чверть століття роботи на вітчизняному ринку холдинг зміг вийти на лідируючі позиції в області виробництва цукру, індустріального молока та сої. Його акції з 2006 р котируються на Варшавській фондовій біржі, а за підсумками 2019 року виручка збільшилася на 20% і досягла 448 млн. євро.

image
Починаючи презентацію нового продукту Наталія Богачева, СEO AgriChain, зазначила, що багато агрокомпанії намагаються удосконалювати роботу своїх підрозділів за рахунок різних ІТ-інструментів - від таблиць Microsoft Excel до системи обліку на базі 1С та модулів телеметрії. Однак у міру розвитку більшість, як правило, приходять до необхідності повноцінної автоматизації процесів планування і управління, яка, в свою чергу, впирається в проблеми інтеграції та обміну даними в наявному «зоопарку» рішень.Зіткнувшись з цим завданням в «Астарта-Київ» вирішили, спираючись на багату експертизу в галузі управління середніми і великими агропідприємствами, створити комплексний програмний продукт для забезпечення планування, контролю та обліку всього ланцюжка виробничих процесів. З цією метою була створена компанія AgriChain.

«У проект інвестовано чималі фінансові та людські ресурси, а в основу рішення лягли як власний досвід, так і напрацювання учасників ринку. Розробка ведеться на базі технологічного стека .NET, мови програмування C # та Java, використовується Agile підхід до розробки », - повідомила Наталія Богачева. Вона також повідомила, що на створення системи в цілому пішло близько двох років, а її активне вдосконалення триває.


AgriChain – це багатомодульна платформа, об'єднала рішення для автоматизації бізнес-процесів і ефективного управління всіма напрямками діяльності агропідприємства: управління земельним банком, виробництвом, моніторингом посівів, управління складом, закупівлями і поставками ТМЦ, контроль роботи техніки і ремонтів, логістики ТМЦ і готової продукції.

image

В основі концепції рішення AgriChain - повна інтеграція з обліковою системою 1С, даними з різного устаткування і телеметрії (GPS-трекери, ДУТи, заправні комплекси, мітки причіпного, RFID, термінали збору даних, бортові комп'ютери, метеостанції, датчики вологості грунту і т.д .), супутниковими і метеорологічними даними, які консолідуються в єдину систему для подальшого аналізу, обробки і прийняття управлінських рішень на основі ризик-менеджменту.

Як повідомила Наталія Богачева, з минулого року система використовується на 16 підприємствах «Астарта-Київ» і вже показала свою ефективність. Наприклад, модуль управління земельним банком AgriChain Land дозволив скоротити витрати за перший рік роботи в середньому на $7 на гектар, а модуль оперативного управління виробничими процесами AgriChain Farm дав економічний ефект в розмірі $ 8,1 на гектар.


Компанія готова ділитися своїми досягненнями з учасниками ринку, і сподівається, що з часом платформа стане стандартом управлінської системи для галузі. Вже укладені перші комерційні контракти на розгортання модулів AgriChain для сторонніх компаній і запущено кілька пілотних проектів.


Цифрова трансформація в агросекторі

Наталя Богачева: «Аgrichain запрошує агровиробників до конструктивного діалогу, обміну досвідом та ефективними практиками. Ми пропонуємо об'єднатися в використанні платформи AgriChain, що дозволить на всіх етапах виробничого процесу здійснювати якісне планування і управління, контролювати ризики, тим самим підвищуючи ефективність кожного конкретного виробника »

image
На сьогодні платформа AgriChain складається з п'яти готових модулів і ще три знаходяться на стадії активної розробки. Їх можна використовувати як окремо, так і разом.Доступні наступні модулі:
AgriChain Land - управління земельним банком;
AgriChain Farm - планування і управління виробничими процесами;
AgriChain Scout - моніторинг стану посівів, їх аналіз та динамічний прогнозування врожайності;
AgriChain Barn - управління складом і складською логістикою підприємства;
AgriChain Kit - конструктор створення і управління бізнес-процесами компанії.


Наталія Богачева зазначила, що до кінця року планується випустити релізи наступних модулів:

AgriChain Auto - управління технікою (контроль роботи і ремонти);
AgriChain Harvest - управління логістикою ТМЦ (склад-поле) і продукції з поля (поле-ток-елеватор / цукровий завод);
AgriChain Report - BI-cистема для аналітичних звітів.


Система доступна як хмарний сервіс, а також у вигляді коробкового рішення. У першому варіанті розгортанням і техпідтримкою системи займається компанія AgriChain, а другий передбачає адміністрування силами клієнта і зберігання даних на його власних серверах. При цьому фахівці AgriChain також консультують і супроводжують клієнтів, допомагають впроваджувати систему і навчають фахівців.

image
«У число достоїнств єдиної інформаційної системи AgriChain входить: модульна структура, інтеграція з обліковою системою 1С і іншими галузевими рішеннями, гнучкі автоматизовані бізнес-процеси, система аналітичної звітності на основі ризик-менеджменту, онлайн платформа з доступом за допомогою браузера або мобільних додатків і ін. », - резюмувала Наталія Богачова.
2