на головну

AgriChain інтегрувала в систему управління земельним банком BI-інструментарій Qlik

Команда розробників ІТ-компанії AgriChain, що створює однойменний портал з управління агробізнесом, спочатку закладала в бізнес-логіку свого продукту можливість проходження повного виробничого циклу: від ідеї старту виробничого сезону до отримання структурованих, зручних і інформативних звітів для осіб які приймають рішення в компанії, мета яких - це успішність бізнесу.

У сучасних реаліях неможливо побудувати сильний ІТ-продукт з «нуля», без використання кращих світових практик та інтеграції з існуючими рішеннями від лідерів ринку. Проаналізувавши популярні BI-рішення, розробники зупинилися на продукті Qlik від компанії QlikTech - заснованої в 1993 р в Швеції. На сьогодні це світовий лідер у своєму сегменті з капіталізацією в 1,5 млрд. Дол. Штаб-квартира знаходиться в місті Раднор (штат Пенсільванія, США). QlikTech є офіційним аналітичним партнером Fortune 500 і обслуговує понад 50 тис. Клієнтів по всьому світу.

Головний ресурс для агробізнесу - це земля. Тому першим аналітичним напрямом команди AgriChain стали звіти по консолідації земельного банку і конструктор бізнес-звітів.

У звіт по консолідації земельного банку увійшли чотири напрямки для аналізу:
- Площа в оренді;
- Площа в оренді з урахуванням обмінів;
- Площа в оренді в контурі поля;
- Площа в контурі поля з урахуванням обмінів.

Вибравши потрібний період, за який є необхідність проаналізувати дані, управлінець в лічені секунди отримує всі необхідні розрахунки, на основі яких з легкістю можна побудувати гістограми для візуального аналізу і виявити можливі відхилення, на які необхідно звернути увагу в першу чергу.

Команда розробників AgriChain на основі інструментарію Qlik побудувала зручний у використанні конструктор звітів за даними земельного банку агрокомпанії.

Використовуючи набір заготовлених вибірок в системі по виробничим підрозділам, виду земельних угідь, кадастровим номерам ділянки і документах на земельну ділянку, фахівець працює з аналізом даних в лічені секунди може сформувати звіт з візуальною складовою.

Працюючи з великими даними, використовуючи старі методи аналізу, в деяких випадках можуть знадобитися тижні, для виявлення помилок, неточностей або порушення внутрішніх регламентів бізнесу. Використовуючи BI-систему, в лічені хвилини можна підсвітити нетипові відхилення.

Агробізнес, що працює з аналітикою даних, завдяки BI-системі отримує п'ять базових конкурентних переваг:
1. Швидкість. Своєчасно отримані структуровані аналітичні дані вберігають від операційних і стратегічних ризиків;
2. Організованість. Регулярні поставки грамотно структурованих даних систематизують правильні управлінські рішення;
3. Конкурентна перевага. Бізнес, який регулярно працює з аналітикою своєї бігдати, на кілька кроків попереду конкурентів;
4. Контроль за змінами даних і вивчення отриманої інформації за рахунок структурованості, зручності, доступності для розуміння;
5. Прибутковість від своєчасних і ефективних управлінських рішень, прийнятих на основі звітів, що включають в себе величезну кількість даних.

Джерело: КО
2